January 13,
2007
1st
Place - Nathan Conway (Bellefonte)
2nd
Place - Garrett Cain (Bellefonte)
3rd
Place - Eric Daniels (Central Mountain)
1st
Place - Gage McClenahan (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Frank Warholic
(Philipsburg-Osceola)
3rd
Place - Donald Kolesar (West
Branch)
1st
Place - Tyler Simpson (State College)
2nc
Place - Hayden Price (Huntingdon)
3rd
Place - Alex Hess (Juniata Valley)
1st
Place - Asher Corl (Central
Mountain)
2nd
Place - Denver Light (Bellefonte)
3rd
Place - Logan Long (Central Mountain)
1st
Place - Brandon Anderson (Philipsburg)
2nd
Place - Lucas Swortwood (West
Branch)
3rd
Place - Payne McCartney (Bellefonte)
1st
Place - Elias Myers (Bald Eagle Area)
2nd
Place - Chase Maceno (Tyrone)
3rd
Place - Koy Poling (Bald Eagle
Area)
1st
Place - Ricky Reader (Tyrone)
2nd
Place - Brandon Brungard (Central
Mountain)
3rd
Place - Noah Hess (Juniata Valley)
1st
Place - Jeffrey Pilosky (West
Branch)
2nd
Place - Chase Meyers (Bald Eagle Area)
3rd
Place - River Stewart (Juniata Valley)
1st
Place - Bill Newberry (Bellefonte)
2nd
Place - Caleb Bell (Bald Eagle Area)
3rd
Place - James Pilosky (West
Branch)
1st
Place - Austin Swortwood (West
Branch)
2nd
Place - Gage Light (Bellefonte)
3rd
Place - Lynn Kyle (Williamsport)
1st
Place - Hunter Hockenberry (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Jared Smith (Juniata Valley)
3rd
Place - Brock Hockenberry
(Bellefonte)
1st
Place - Sam Barroner
(Bellefonte)
2nd
Place - Hunter Houck (Juniata Valley)
3rd
Place - Tyler Heinbaugh (Bald Eagle
Area)
1st
Place - Brock Port (Bellefonte)
2nd
Place - Trent Hidlay (Lewistown)
3rd
Place - Nathan Hagg
(Hollidaysburg)
1st
Place - Clayton Giedroc (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Tyler McCloskey (Central Mountain)
3rd
Place - Dawson Zeigler (Bald Eagle Area)
1st
Place - Joseph Couteret (West
Branch)
2nd
Place - Noah Catalano (State College)
3rd
Place - Quentin Falls (Central Mountain)
1st
Place - Noah Myers (Indian Valley)
2nd
Place - Mason Cooper (Bellefonte)
3rd
Place - Curt Decker (Penns Valley)
1st
Place - Garet Clark (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Brady Bumgardner
(Huntingdon)
3rd
Place - Liam Jones (State College)
1st
Place - Tyler Lucas (Bellefonte)
2nd
Place - Brian Gunter (Tyrone)
3rd
Place - Gavin Danneker
(Bellefonte)
1st
Place - Logan King (Navy)
2nd
Place - Micah Shively (Philispburg)
3rd
Place - Logan Fetzer (Bald Eagle Area)
1st
Place - Adam Stover (State College)
2nd
Place - Nick Nale
(Hollidaysburg)
3rd
Place - Joseph Ball (Mo Valley)
Group
#21
1st
Place - Aleck Nyman (Bald Eagle Area)
2nd
Place - Jonathan Price (Huntingdon)
3rd
Place - Cody Dively
(Hollidaysburg)
9 &
10
1st
Place - Keanan Bottorf
(Central Mountain)
2nd
Place - Michael Kachik (Bald Eagle
Area)
3rd
Place - Jordan Rider (State College)
1st
Place - Chris Thompson (Philipsburg)
2nd
Place - Luke Leathers (Bellefonte)
3rd
Place - Dylan Kerstetter (Central
Mountain)
1st
Place - Titus Tice (Nittany Lion Wresting Club)
2nd
Place - Dakota Everetts
(Huntingdon)
3rd
Place - Samuel Watkins (Central Mountain)
1st
Place - Hayden Hidlay
(Lewistown)
2nd
Place - Emery Watson (Central Mountain)
3rd
Place - Nicholas Patrick (Philipsburg)
1st
Place - Ryan Guenot (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Tyler Blakonship (Kane)
3rd
Place - Hunter Brooks (Bald Eagle Area)
1st
Place - Clint McCaslin (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Caleb Shively (Philipsburg)
3rd
Place - Hunter Price (Huntingdon)
1st
Place - Parker Bumbarger (West
Branch)
2nd
Place - Demetri Probst
(Bucktail)
3rd
Place - Noah Stewart (Lewistown)
1st
Place - Mike Kauffman (State College)
2nd
Place - James Ellis (State College)
3rd
Place - Nathan Russell (Huntingdon)
1st
Place - Jarrettt Shreffler
(Bald Eagle Area)
2nd
Place - Cody Stine (Bald Eagle Area)
3rd
Place - Jordan Valora (Bald Eagle
Area)
1st
Place - Alex Stover (State College)
2nd
Place - Zakk McClenahan
(Bald Eagle Area)
3rd
Place - Corey Hazel (Penns Valley)
1st
Place - Rickie Bechdel (Central
Mountain)
2nd
Place - Austin Yakymac (Mount
Union)
3rd
Place - Mitchell McCurdy (Bald Eagle Area)
1st
Place - Nick Miller (Central Mountain)
2nd
Place - Jericho Hilling (Hollidaysburg)
3rd
Place - Nick Bienert (Penns
Valley)
1st
Place - Bub Lumadue (Philispburg)
2nd
Place - Darrin Masorti (Central
Mountain)
3rd
Place - Connor Price (Hollidaysburg)
1st
Place - Josh Helsel
(Hollidaysburg)
2nd
Place - Leevi Dillon (Bald Eagle
Area)
3rd
Place - Eric Monoskey
(Philipsburg)
1st
Place - Taggert Meek (West
Branch)
2nd
Place - Bryce Hanley (Central Mountain)
3rd
Place - John Frisco (Bald Eagle Area)
1st
Place - Justin Powell (Philipsburg)
2nd
Place - Jacob Noll (Bald Eagle Area)
3rd
Place - Mike Adams (Bucktail)
1st
Place - Travis Giedroc (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Mike Lewis (Bellefonte)
3rd
Place - Robert Aungst (Central
Mountain)
1st
Place - Andrew Greenawalt
(Philipsburg)
2nd
Place - Tyler Baney (Bald Eagle
Area)
3rd
Place - Gavin Caprio (Central
Mountain)
1st
Place - Tanner Dipko (Mo Valley)
2nd
Place - Dion Barnard (Bald Eagle
Area)
3rd
Place - Caleb Wagner (Juniata Valley)
1st
Place - Devin Stacey (Central Mountain)
2nd
Place - Michael Sleeth (Tyrone)
3rd
Place - Jacob Ludwig (Mo Valley)
1st
Place - Brian Miller (Central Mountain)
2nd
Place - Aaron Varner (Bald Eagle Area)
3rd
Place - Calob Walls
(Hollidaysburg)
1st
Place - Jacob Watt (Central Mountain)
2nd
Place - Elijah Sleeth (Tyrone)
3rd
Place - Cole Mann (Bald Eagle Area)
1st
Place - John O’Korn (Huntingdon)
2nd
Place - Jacob Taylor (Bald Eagle Area)
3rd
Place - Kaiden Brungard (Jersey
Shore)
1st
Place - Jesse Parker (Central Mountain)
2nd
Place - Cody McCracken (Jersey Shore)
3rd
Place - David Gawryla (Bald Eagle
Area)
1st
Place - Ben Verbitskey (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Justin Reader (Tyrone)
3rd
Place - Nathan Hughes (Central Columbia)
13-15
1st
Place - Tommy Miller (Philipsburg)
2nd
Place - Lucas Wilkinson (Philipsburg)
3rd
Place - Jason Sherry (Bald Eagle Area)
1st
Place - Matthew Dillon (Bald Eagle Area)
2nd
Place - Dylan Weston (Tyrone)
3rd
Place - Roy Evans (West Branch)
1st
Place - Tom Traxler (Bellefonte)
2nd
Place - Justin Giedroc (Bald Eagle
Area)
3rd
Place - Tyler Osterhout (Tyrone)
1st
Place - Ronnie Garbinsky
(Tyrone)
2nd
Place - Dustin Coakley (Bald Eagle
Area)
3rd
Place - Christian Gietz (Tyrone)
1st
Place - Chase Weaver (Tyrone)
2nd
Place - Steven Gawryla (Bald Eagle
Area)
3rd
Place - Ethan Slippey (West
Branch)
1st
Place - Robbie Sellers (Tyrone)
2nd
Place - Brian James (Philispburg)
3rd
Place - Garren Kunes (Bald
Eagle Area)
1st
Place - Logan Walstrom
(Philipsburg)
2nd
Place - Jimmy Weston (Tyrone)
3rd
Place - Kyle Fishburn (Bald Eagle
Area)
1st
Place - Dylan Corl (West Branch)
2nd
Place - Tyler Watson (Central Mountain)
3rd
Place - Kori McCloskey (Bald Eagle
Area)
1st
Place - Brandon Coakley (Bald Eagle
Area)
2nd
Place - Jeremy Miller (Tyrone)
3rd
Place - Travis Struble
(Bellefonte)
1st
Place - Jake Perryman (Bellefonte)
2nd
Place - Caleb Willismson
(Bellefonte)
3rd
Place - Nate Shultz (Bellefonte)
1st
Place - Cody Smith (Tyrone)
2nd
Place - Mason Confer (West Branch)
1st
Place - Douglas Crater (Bald Eagle Area)
2nd
Place - Adam Snook (Bald Eagle Area)
3rd
Place - Rickie Smith (Tyrone)
1st
Place - Kirby Lawrence (Tyrone)
2nd
Place - James Coval
(Philipsburg)
3rd
Place - Garrett Poorman
(Bellefonte)