Beth-Center
Youth Open Tournament Results
January
21, 2007
Team Place
Winners
1st
Place Albert
Gallatin
2nd
Place
Jefferson-Morgan
3rd
Place
Beth-Center
Most Falls in Each
Division
Division I
Joshua
Kuslock 3 Falls
Division II
Jeff Basista 3 Falls
Division III
John Demaske 2 Falls
Division IV
Dylan Demain 4 Falls
Division I
Grades K-2
Group L
1st
Place Malik Mitchell
2nd
Place Jarred Rice
Group M
1st
Place Hunter Milligan
2nd
Place Kolin Walker
3rd
Place Brenden Laughery
Group N
1st
Place Cody Kaxmierzak
2nd
Place James Balash
Group O
1st
Place Curtis Gardner
2nd
Place Damon Belford
3rd
Place Eric Holmes
Group P
1st
Place Anthony Garner
2nd
Place Tanner Krause
3rd
Place Zachary Southern
Group Q
1st
Place Joshua Kuslock
2nd
Place Dakota Dillon
3rd
Place Dylan Swarrow
Group R
1st
Place Kyle Lawrence
2nd
Place Mike Burchik
3rd
Place - Tucker Gump
Group S
1st
Place Dylan Kazmerczak
2nd
Place Julien Frame
3rd
Place Jarred Provance
Group T
1st
Place Sean Maleski
2nd
Place Ben Sterling
3rd
Place Carritt Dillon
Group U
1st
Place Tristan Wolfe
2nd
Place Noah Miller
Group V
1st
Place Dustin Franks
2nd
Place Jack Popielarcheck
3rd
Place Casey Peebles
Group W
1st
Place Steven Angel
2nd
Place AShon Burgess
3rd
Place Kyle Kelly
Group X
1st
Place Timothy Welsh
2nd
Place Anthony Mathias
3rd
Place Darris Evans
Division II
Grades 3 & 4
Group A
1st
Place - Cody Nicholson
2nd
Place Ryan Cheek
3rd
Place Taylor Workman
Group B
1st
Place Paul Dunham
2nd
Place Christian Rush
Group C
1st
Place Sean Meredith
2nd
Place Jeff Basista
3rd
Place Jake Swiencki
Group D
1st
Place Ryan Beyer
2nd
Place Ben Hritsko
3rd
Place Austin Cherup
Group E
1st
Place Stone Mazutis
2nd
Place Dakota Phillips
3rd
Place Noah Cheek
Group F
1st
Place Anthony Welsh
2nd
Place Shawn Wilson
3rd
Place Trevor Knihe
Group G
1st
Place Nick Kusich
2nd
Place Garritt
Woodburn
3rd
Place Derek Dice
Group H
1st
Place Andrew Colborn
2nd
Place Garett Grimm
3rd
Place Michael McAleavey
Group I
1st
Place Travis Zelenske
2nd
Place Dakota Reener
3rd
Place Michael Donella
Group J
1st
Place Shane Piper
2nd
Place Jason Stay
Group K
1st
Place Derek Allen
2nd
Place Matt Rush
3rd
Place
Colton Dillon
Division III
Grades 5 & 6
Group Y
1st
Place Tanner Sutton
2nd
Place Matt Riggle
3rd
Place Kyle Johnston
Group Z
1st
Place Kyle Roupe
2nd
Place Anthony Walker
3rd
Place Tyler Beyer
Group AA
1st
Place Ryan Zalar
2nd
Place Branden Dice
3rd
Place Carlus Skiles
Group BB
1st
Place Jason Miller
2nd
Place Sean Lavella
3rd
Place Zach Swarrow
Group CC
1st
Place John Demaske
2nd
Place Richie McGinnis
3rd
Place Nico Brown
Group DD
1st
Place Garrett Vulcano
2nd
Place Lucas Zellie
3rd
Place Tyler Zelenske
Group GG
1st
Place Justin Kalbaugh
2nd
Place Nick Grady
Group HH
1st
Place Cody Wiercioch
2nd
Place Donald Meyers
3rd
Place Dylan Terling
Division IV
Grades 7-9
Group II
1st
Place David Dobbin
2nd
Place Tyler Rommes
3rd
Place
Dalton Rubin
Group JJ
1st
Place Ian Abplanap
2nd
Place Avery Washlack
3rd
Place John Pezza
Group KK
1st
Place Tyler Haines
2nd
Place Tyler Goozdich
3rd
Place Erik Bolin
Group LL
1st
Place Dylan Demain
2nd
Place Zachary Thomas
3rd
Place Chris Calcek
Group MM
1st
Place Christopher Dobbin
2nd
Place Johnathan Kalbaugh
3rd
Place Zach Holmes
Group NN
1st
Place Nathan Kaminski
2nd
Place Daniel Crowell
Group OO
1st
Place Chris Milligan
2nd
Place Mitchell Brewer
3rd
Place Henry Itani
Group PP
1st
Place Jeff Tarley
2nd
Place
Gary Coburn