MARS YOUTH WRESTLING | |||||
GLENN CLARK MEMORIAL NOVICE TOURNAMENT | |||||
1/20/2007 - 244 wrestlers | |||||
6U: | |||||
40 lbs. (8) | |||||
1st | Kameron Grassi | Knoch | |||
2nd | Earnie Zilka | Knoch | |||
3rd | Hunter Oskin | Knoch | |||
4th | Troy Bauer | Butler | |||
45 lbs.(15) | |||||
1st | Ian Scarberry | Shaler | |||
2nd | Nick Nelson | Mars | |||
3rd | Z.J. Ward | Freedom | |||
4th | Jake Fine | Belle Vernon | |||
50 lbs.(16) | |||||
1st | Anthony Gardner | Washington | |||
2nd | Zachary Macy | Chartiers Valley | |||
3rd | Chase Komara | Freedom | |||
4th | Eric Warren | Shaler | |||
55 lbs.(8) | |||||
1st | Bryson Miller | Freedom | |||
2nd | Tanner Grassi | Knoch | |||
3rd | John Siwiak | Seneca Valley | |||
4th | Matt Lovy | Freedom | |||
60 lbs.(3) | |||||
1st | Eric Green | Knoch | |||
2nd | Chad Scherer | Hampton | |||
3rd | Braden Joswiak | Mars | |||
65 lbs.(3) | |||||
1st | Jon Hoover | North Allegheny | |||
2nd | Nistyl Baldwin | Woodland Hills | |||
3rd | Joshua Burton | Grove City | |||
8U: | |||||
45 lbs.(4) | |||||
1st | Ian Scarberry | Shaler | |||
2nd | Dylan Mellinger | Shaler | |||
3rd | Nolan Wicker | Mars | |||
4th | Rebecca Schulz | Mars | |||
50 lbs.(15) | |||||
1st | Curtis Gardner | Washington | |||
2nd | Michael DiMartino | Butler | |||
3rd | Anthony Gardner | Washington | |||
4th | Shane Minor | Butler | |||
55 lbs.(15) | |||||
1st | Luke Landefeld | North Allegheny | |||
2nd | Zachary Stedeford | North Allegheny | |||
3rd | Hunter Baxter | Pine-Richland | |||
4th | Will Baierl | North Allegheny | |||
60A lbs.(8) | |||||
1st | Jakob Woodley | North Allegheny | |||
2nd | Anthony Boeh | Mars | |||
3rd | Travis George | North Allegheny | |||
4th | Joseph Hartley | Freedom | |||
60B lbs.(11) | |||||
1st | Kody Komara | Freedom | |||
2nd | Dallas Hays | Butler | |||
3rd | Nick Shideler | Shaler | |||
4th | Ronnie Shipman | Shaler | |||
65 lbs.(10) | |||||
1st | Anthony Trimmer | Avonworth | |||
2nd | Stephen Johns | Hempfield | |||
3rd | Taylor Bocka | Shaler | |||
4th | Ben Palaski | Seneca Valley | |||
75 lbs.(9) | |||||
1st | Jacob Oliver | Huntington | |||
2nd | Mike Fine | Belle Vernon | |||
3rd | Hunter Cazin | Mars | |||
4th | Sean Hoover | North Allegheny | |||
80 lbs.(7) | |||||
1st | David Dimun | Butler | |||
2nd | Dillon Dugan | North Allegheny | |||
3rd | Austin Abbott | Avonworth | |||
4th | Jacob Windsheimer | Chartiers Valley | |||
90 lbs.(5) | |||||
1st | Evan Schillero | Seneca Valley | |||
2nd | Brandan Nulph | Seneca Valley | |||
3rd | Brayden Behanna | Chartiers Valley | |||
4th | Joshua Richards | Chartiers Valley | |||
120 lbs.(2) | |||||
1st | Noah Flowers | Oak Glen | |||
2nd | Sean Bright | North Hills | |||
10U: | |||||
60 lbs.(8) | |||||
1st | Austin Barnes | REC | |||
2nd | David Rice | Fox Chapel | |||
3rd | Jordan McGonigle | Shaler | |||
4th | Jamir Sanders | Woodland Hills | |||
65 lbs.(6) | |||||
1st | Darion Trimmer | Avonworth | |||
2nd | Richie Boeh | Mars | |||
3rd | Justin Helfferich | North Hills | |||
4th | Ryan Osterwise | North Allegheny | |||
70 lbs.(10) | |||||
1st | Darius Booker | Shadyside - B/G Club | |||
2nd | Jacob Oliver | Huntington | |||
3rd | Scott Stossel | North Allegheny | |||
4th | Luke Baranchak | Butler | |||
75 lbs.(7) | |||||
1st | Cameron Jacobson | Fox Chapel | |||
2nd | Collin Lazzo | Knoch | |||
3rd | Cory Godlewski | Knoch | |||
4th | Alex Bauer | Butler | |||
80 lbs.(8) | |||||
1st | Elijah Stedeford | Pine-Richland | |||
2nd | Kelsey Brendlinger | Grove City | |||
3rd | Matt Powers | Hampton | |||
4th | Ryan Astbury | Mars | |||
90 lbs.(10) | |||||
1st | Michael Grady | North Allegheny | |||
2nd | Harley Walker | Knoch | |||
3rd | Michael Mudd | Shaler | |||
4th | Matt Steinmiller | Knoch | |||
95 lbs.(3) | |||||
1st | Sean Bodner | Seneca Valley | |||
2nd | Jackson Howard | North Allegheny | |||
3rd | Ben Gongaware | Pine-Richland | |||
120 lbs.(3) | |||||
1st | Tyler Maine | REC | |||
2nd | George Burgoon | Pine-Richland | |||
3rd | Anthony LaCava | Mars | |||
12U: | |||||
70 lbs.(7) | |||||
1st | Lane Ward | Freedom | |||
2nd | Jared Rice | Fox Chapel | |||
3rd | AJ Wilkins | Woodland Hills | |||
4th | Avery Flowers | Oak Glen | |||
75 lbs.(5) | |||||
1st | Randy Kelley | Butler | |||
2nd | Tyler Dugan | Butler | |||
3rd | Austin Zabish | Mars | |||
4th | Tommy Dimun | Butler | |||
80 lbs.(5) | |||||
1st | Cory Osterwise | North Allegheny | |||
2nd | Logan Sullivan | North Allegheny | |||
3rd | Derik Benzo | Woodland Hills | |||
4th | Jason Ganster | Mars | |||
85 lbs. (7) | |||||
1st | Joe Powers | North Allegheny | |||
2nd | Andy Selker | Mars | |||
3rd | Domenic Forys | North Allegheny | |||
4th | Robbie Raraigh | REC | |||
100 lbs.(8) | |||||
1st | Dan Bistrican | Avonworth | |||
2nd | Blaine Elliott | Knoch | |||
3rd | Ean DiSilvio | Shadyside - B/G Club | |||
4th | Kyle Jacobson | Shadyside - B/G Club | |||
110 lbs.(7) | |||||
1st | Domenic Palombo | Shaler | |||
2nd | Dylan Clarke | Valley | |||
3rd | Tyler Schillero | Seneca Valley | |||
4th | Travis Neel | Knoch | |||
125 lbs.(7) | |||||
1st | Patrick Lokhaiser | Butler | |||
2nd | Darrion Frisby | Butler | |||
3rd | Grant Craig | Grove City | |||
4th | Carl Morganstern | Shadyside - B/G Club | |||
150 lbs.(7) | |||||
1st | Zack Weaver | Butler | |||
2nd | Donald Fisher | REC | |||
3rd | Dan Langer | REC | |||
4th | Jared Ohlund | Pine-Richland |