ROCKWOOD WRESTLING

1ST AND 2ND YEAR TOURNAMENT RESULTS

January 20TH 2007

 

6 and under

 

35        1st        Zeth Augustine - Somerset

            2nd        Gavin Brant - Somerset

            3rd        Justin Romesburg - Rockwood

 

40        1st        Byron Daubert Forest Hills

            2nd        Jacob Wagner - Huntingdon

            3rd        Eli Brogher North Star

            4th        Luke McKenzie Meyersdale

 

45        1st        Ryan Bumgardner Southside/Bearcats

            2nd        Nathan Maranowski - Somerset

            3rd        Dylan Ross - Connellsville

            4th        Chandler Rhodes Frankfort

 

50        1st        Jordan Day Northern Mat

            2nd        Austin Lee - Rockwood

            3rd        Ryley Brady - Meyersdale

            4th        Jacob Garrety Berlin

 

50.1     1st           Mike Supanik North Star

            2nd        Easton Broadwater Frostburg Mat Club

            3rd        Kurt Pucci - Somerset

            4th        Logan Norris Berlin

 

55        1st        Hunter Romesburg - Rockwood

            2nd        Mason Moore - Rockwood

            3rd        Brody Hillegas - Somerset

            4th        Michael Lazor Northern Bedford

 

60        1st        Tanner Krause - Rockwood

            2nd        Tyler Krause - Somerset

            3rd        Ryder Kocik - Huntingdon

            4th        Patrick Hughes Meyersdale

 

65        1st        Tyler Mulholen - Somerset

            2nd        Logan Brant - Somerset

            3rd        Levi Sheeler North Star

            4th        Hunter Tremain North Star

 

 

 

7 and 8

 

45        1st        Bryton Stidfole Mount Union

            2nd        John Henry Wirt County Primary

            3rd        Drake Sturtz North Star

            4th        Ethan Burnsworth - Somerset

 

50        1st        Richard Henry Wirt County Primary

            2nd        Dylan Sisco Belle Vernon

            3rd        Steven Yutzy Mountaineer Mat Club

            4th        Jacob Rice - Connellsville

 

55        1st        Sam Kosanovich - JJWA

            2nd        Kevin Vrablik Belle Vernon

            3rd        Keygan Broadwater Frostburg Mat Club

            4th        Eric Colangelo North Star

 

60        1st        Sonny Hrisisce Albert Gallatin

            2nd        Robert Holsopple - Somerset

            3rd        Kyle Supanick North Star

            4th        Luke Kuhns - Connellsville

 

65        1st        Brett Whiteman - Frankfort

            2nd        Wesley Reed - Somerset

            3rd        Hayden Belcher - Berlin

            4th        Luke Lauer - Somerset

 

70        1st        Jonathan Wagner - Huntingdon

            2nd        Jordan Patterson - Frankfort

            3rd        Jake Grosik Conemaugh Township

            4th        Bryson Day Northern Mat

 

80        1st        Drew Simpson Huntingdon

            2nd        Kenny Sigler - Meyersdale         

            3rd        Cage Borelle - Meyersdale

            4th        Dylan Drenner Conemaugh Township

 

HWT   1st        Todd Brothers - Connellsville

            2nd        Ryan Mauro - Connellsville

           

 

 

 

 

 

 

9 AND 10

 

60        1st        Jeremiah Gerhard - Frankfort

            2nd        Daniel Talley - Somerset

            3rd        Brady Gardner North Star      

           

70        1st        Jake Rager -

            2nd        Collin Belcher - Berlin

            3rd        Caleb Cornwell Frankfort

           

80        1st        Jason Havyer - Shade

            2nd        Chris Hockensmith - Richland

           

85        1st        Andrew Miller - Meyersdale

            2nd        Blake Upole Northern Mat

            3rd        Loius Mauro - Connellsville

            4th        Zachary Eppley North Star

 

115      1st        Andrew Cecil - Connellsville

            2nd        Levi Beal - Rockwood

            3rd        Trenton Lloyd - Frankfort

           

HWT   1st        Justin Dunmeyer - Meyersdale